Sprawozdanie z Potyczek ze Statystyką 2014Dnia 15 maja 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Opolu odbyła się XV edycja międzygimnazjalnego konkursu matematycznego pod nazwą "Potyczki ze statystyką", której organizatorem było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział Opole.
W konkursie brało udział 9 dwuosobowych zespołów. Byli to uczniowie wraz z opiekunami z PG nr 3 w Brzegu, ZS w Chróścinie, ZS w Dąbrowie, ZSP w Dębskiej Kuźni, ZS PG nr 1 w Opolu, PG nr 5 w Opolu, PG nr 8 w Opolu, PG w Starych Siołkowicach i PG w Turawie.

  WYNIKI KONKURSU:

        I miejsce - ADAM PLOTNIK, KRZYSZTOF FARYS - PG w Turawie,
        II miejsce - KAMIL ŚNIETURA, FABIAN ESZIK - ZS w Dąbrowie
        III miejsce - ANGELIKA SZPULAK, PAULINA HORWAT - PG nr 3 w Brzegu oraz AGATA MUSZYŃSKA, ADRIANNA ZWIERZEWICZ - ZS PG nr 1 w Opolu


  WYNIKI KONKURSU ZA PLAKAT:

        I miejsce - WERONIKA GRUND - PG w Turawie, MICHAŁ ŻYTYŃSKI - ZS w Dąbrowie i JOANNA SREBRNA - PG nr 5 w Opolu
        II miejsce - KATARZYNA WÓJCIK - ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni i WIKTPRIA REUSS - ZS w Chróścinie,
        III miejsce - MARTA LISOWSKA - ZS PG nr 1 w Opolu, MAŁGORZATA PRZERWA - PG nr 8 w Opolu i EWELINA RUDAK - PG w Starych Siołkowicach

  Pełne sprawozdanie z imprezy.

Sprawozdanie z Potyczek ze Statystyką 201217 maja 2012roku w Publicznym Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu odbyła się XIII edycja konkursu "POTYCZKI ZE STATYSTYKĄ", która przebiegała pod hasłem:"JA I SPORT". W konkursie wzięło udział 22 uczniów z jedenastu szkół gimnazjalnych a mianowicie:

PG nr 3 w Brzegu, ZS w Chróścinie, ZS w Czarnowąsach, ZS w Dąbrowie, PG nr 1w Opolu PG nr 5 w Opolu, PG nr 6 w Opolu, PG nr 8 w Opolu, PG nr 9 w Opolu, PG w Starych Siołkowicach, PG w Turawie.

Konkurs składał się z dwóch części:

      I. Pracy badawczej o tematyce: "JA I SPORT", którą zespoły przygotowywały na terenie swojego gimnazjum (szczegóły w regulaminie konkursu). Wykonaną pracę szkoły przesyłały do organizatora konkursu w terminie do 7 maja 2012 r.

      II. Finału konkursu, który składał się z trzech części:

Część pierwsza:
Podczas tej części konkursu uczestnicy otrzymali punkty za pracę badawczą oraz za test, który rozwiązywali w ciągu 15 minut. Test składał się z 10 zadań zamkniętych.

Część druga:
W tej części konkursu drużyny otrzymały punkty za rozwiązanie 6 zadań ze statystyki opisowej i rachunku prawdopodobieństwa w określonym czasie.
Część trzecia:
Ta część konkursu to odgadnięcie hasła konkursu, które brzmiało: "NIE ZAWSZE TRZEBA WYGRAĆ, ABY BYĆ ZWYCIĘZCĄ"

Uczniowie odpowiadali na pytania związane ze sportem oraz pytania z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a następnie odkrywali poszczególne litery hasła. Zespół, który odgadł hasło konkursu otrzymał dodatkowe punkty. Odgadnięcie hasła kończyło konkurs.

W przerwie konkursu uczniowie PG nr 5 w Opolu zaprosili zespoły biorące udział w konkursie wraz z opiekunami na słodki poczęstunek.

Uczestnicy konkursu walczyli o puchar przechodni dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu. Organizatorzy konkursu przygotowali wiele atrakcyjnych nagród dla każdego uczestnika konkursu ufundowanych przez sponsorów.

Wyniki konkursu:

       I miejsce - PG nr 9 w Opolu
       TOMASZ OKOS
       BARTOSZ SZYSZKA

       II miejsce - PG w Chróścinie
       ŁUKASZ SZCZEPAŃCZYK
       TOBIASZ LABUSGA

       III miejsce - PG w Dąbrowie
       ALEKSANDRA POŚLIŃSKA
       MONIKA STĘPIEŃJak co roku konkursowi towarzyszył konkurs plastyczny tym razem pod hasłem: "EURO 2012". W tym roku komisja konkursu plastycznego przydzieliła nagrody za trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia.

Wyniki konkursu na najładniejszy plakat:

      I miejsce IGA DUDEK - PG nr 8 w Opolu
      II miejsce KRZYSZTOF WOSZKA- PG w Turawie
      III miejsce ROKSANA CZECH- PG w Dąbrowie

      Wyróżnienie:
      PAULINA FURTOK - PG nr 3 w Brzegu
      JADWIGA KWIATKOWSKA - PG nr 6 w OpoluZdjęcia z Potyczek ze Statystyką